Központi elektronikus levelezési cím:

gsznhk@sze.hu

SZÉCHENYI2020

„Make it your story!” Csatlakozz az ABB-hez!

Köszöntünk az innovatív probléma-megoldók csapatában! Örülünk, hogy eljössz a rendezvényre, és belevágsz a gyakorlatban előforduló mérnöki kihívások – köztük az ABB Robotika üzletága által összeállított feladat – megoldásába.

Reméljük, a gyakornokaink között üdvözölhetünk majd cégünknél, ahol a mostanihoz hasonló feladatokkal napi szinten találkozhatsz, és azok megoldása készséggé válik!

ABB CRB 15000 New GoFa - 29-Large.jpgABB GoFaTM kollaboratív robot

Cégünk, az ABB egy nemzetközi, technológiai vezető vállalat az energetika és az automatizálás területén. Termékeinkkel és megoldásainkkal a gyakorlatban is elősegítjük a fenntarthatóbb és erőforrás-hatékonyabb jövő megteremtését. Megoldásaink a mérnöki szaktudás és a szoftverek összekapcsolásával optimalizálják a gépek, berendezések gyártását, mozgatását, energiaellátását és működtetését. A kiválóságáról több mint 130 éve jól ismert ABB közel 105 000 munkatársa elkötelezett az ipari átalakulást felgyorsító innovációk mellett.

ABB történet és álláslehetőségek

Az ABB-nél olyan megoldások kifejlesztésén dolgozunk, amelyek értéket teremtenek az ügyfeleink számára az elektromos energia hatékony felhasználásában, illetve az ipari termelékenység fenntartható növelésében. Az ügyfelek sikere számunkra is sikert jelent, valamint pozitív hatással van a társadalomra és a környezetre. Ez dióhéjban az ABB története, melynek részese lehetsz a te saját történeteddel. Az ABB karrier szlogenje: „Make it your story”, vagyis, az ABB munkatársaként egyedi fejlődési utat járhatsz be. A cég mindent megad ahhoz, hogy úgy lépj előre tudás megszerzésében és a karrieredben, ahogyan te szeretnéd.

ABB Robotics Education General Industry - 9-Large.jpgOktatás ABB robotokkal

Cégünk egyedi lehetőségek kínál a cég a női mérnökhallgatóknak, hiszen minden ősszel mentorprogramot hirdetünk meg műszaki egyetemek, többek között a Széchenyi István Egyetem női hallgatói számára. Az ABB Női mentorprogram célja, hogy erősítsük a nők részvételét és növeljük munkavállalási kedvüket a műszaki vonalon, illetve lehetőséget biztosítsunk, hogy a női hallgatók már tanulmányaik során megismerkedhessenek egy nemzetközi cég termékeivel, szolgáltatásaival, működésével: https://new.abb.com/hu/diak

Érdekességek az ABB világából

Egy kis ízelítő, többek között milyen megoldásokkal találkozhatsz az ABB-nél:

Különleges robotok

• Az ABB rendelkezik a piac legsokszínűbb együttműködő robot (kobot)-portfóliójával. A kobotok kialakításuknál fogva alkalmasak arra, hogy az emberek fizikai biztonságát szolgáló intézkedések – pl. kerítések felállítása – nélkül, emberek jelenlétében működjenek, ezenkívül rendkívül könnyen telepíthetők és használhatók. Az ABB kobot portfóliójának első tagja a YuMi volt, melynek alkalmazási területe lehet például apró alkatrészek összeszerelése, ahol fontos, hogy a robot és ember egy térben közösen dolgozzon. A YuMi név az angol te és én szavak összevonásával keletkezett, ez is a robot és ember közös munkájára utal. Az kétkarú kobottal, YuMi-val a rendezvény résztvevői személyesen is találkozhatnak az egyetemi könyvtárban március 27-29. között.
  • A YuMi® és Single Arm (egykarú) YuMi®-n kívül a GoFa™ és a SWIFTIkobot termékcsalád tagjai erősebb, gyorsabb, és nagyobb teherbírással rendelkező kobotok, amelyek a gyors növekedéssel kecsegtető ágazatok, többek között az elektronika, az egészségügy, a fogyasztói cikkek, a logisztika, valamint az élelmiszer- és italgyártás területén keresettek.
  • Az ABB Robotics díjnyertes PixelPainttechnológiája példátlan pontosságot és sebességet nyújt, és olyan bonyolult, kidolgozott részleteket rögzít, amelyeket kézzel lehetetlen lenne elérni. Az ABB tavaly a nyolcéves indiai csodagyerekkel, Advait Kolarkarral és a dubai székhelyű Illusorr digitális tervezői kollektívával együttműködve létrehozta a világ első robotfestésű „art car” autóját. A PixelPaint technológia emberi beavatkozás nélkül, tökéletesen rekonstruálta Advait kavargó, monokróm dizájnját, valamint az Illusorr háromszínű geometriai mintáit. A nyomtatófejben 1000 fúvókával felszerelt ABB IRB 5500 festőrobotjai kevesebb mint 30 perc alatt tudták elkészíteni a rendkívül összetett műalkotásokat. A világelsőnek számító teljesítményt bemutató film itt tekinthető meg

A leggyorsabb elektromos-jármű töltő és Formula E

• Az ABB Terra 360 a világ leggyorsabb elektromos járműtöltője. Egyszerre akár négy gépjármű töltésére is alkalmas, így a sofőrnek nem kell várakoznia, ha valaki előbb ér oda a töltőállomásra – egyszerűen beáll egy másik töltőcsatlakozóhoz. A töltőberendezés által leadott maximális teljesítmény 360 kW, és kevesebb mint három perc alatt 100 km-es hatótávolságra elegendő energiamennyiséget képes biztosítani.
  • Az ABB a FIA Formula-E világbajnokság hivatalos töltőbeszállítója. A motorsportot irányító testület (FIA) és a Formula-E mérnökeivel együttműködve az ABB egy kompakt, megbízható és biztonságos megoldást fejlesztett ki az új, harmadik generációs versenyautók versenynapok előtti és versenyek közötti töltéséhez. A töltők robosztus, ergonomikus és egyedi kivitelének köszönhetően egyszerű a szállítás és telepítés világszerte.
  • További érdekes ABB újdonságokat és tényeket találsz ezen a linken: https://global.abb/group/en/technology/did-you-know

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, és szívesen kezdenéd a karrieredet az ABB-nél, az aktuális ajánlatokért rendszeresen látogass el karrieroldalunkra: https://careers.abb/global/en/home