Intézmények és patrónus cégek

Az idei országos rendezvényt március 31-én dr. Kardos Károly, a Széchenyi István Egyetem innovációs és fejlesztési rektorhelyettese nyitotta meg. A konferencián az alábbi intézmények delegáltak hallgatókat: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Debreceni Egyetem, Miskolci Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szent István Egyetem, Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Budapesti Műszaki Főiskola, Dunaújvárosi Főiskola, Kecskeméti Főiskola, Nyíregyházi Főiskola, Szolnoki Főiskola, Tessedik Sámuel Főiskola és a rendező Széchenyi István Egyetem. A találkozó szakmai programját a Borsodi Műhely Kft., a Jankovits Hidraulika Kft., a HNS Műszaki Fejlesztő Kft., a Visiocorp Hungary Bt., a JRET, az Igm Robotrendszerek Kft. és a LUK Savaria Kft. közreműködésével alakították ki a szervezők. Az idei évtől a győri Audi Hungaria Kft. szárnyai alá vette a rendezvényt. Idén az LUK Savaria részvételével a konferencia kilépett a megyén kívülre. A megnyitó után a  szervezők lehetőséget adtak az ötletadó cégeknek a bemutatkozásra, melyek prezentációjuk végén ismertették a feladatot is. A részleteket természetesen a vállalatok vezető munkatársai tovább taglalták a csapatok tagjaival. Minden témán 2-2 csapat dolgozott. A csapatokat vegyesen, több intézményből válogatva alakították ki a szervezők, ezzel is életszerű helyzetet teremtve a probléma megoldáshoz. A feladatok megoldásáról a csapatoknak beszámolót kellett készíteni. A zsűri a prezentációkat szakmai és megvalósíthatósági szempontból értékelte és díjazta. A bírálók a cégek vezetői és az egyetem szaktanszékeinek oktatói, a zsűri elnöke dr. Kardos Károly innovációs rektorhelyettes voltak.